הרצאות

מיתוסים בתזונה ודיאטה

האם לכולם מתאימות אותן המלצות תזונתיות? ומדוע 95% מהאנשים שעשו דיאטה עולים בחזרה במשקל? בהרצאה נדבר על חשיבות תזונה בריאה המותאמת לכל אחד באופן אישי, וננפץ מיתוסים בנושאים רבים, כמו צירופי מזון- האם יש חשיבות בריאותית לצירופי מזון ואילו צירופים יכולים לגרום לדיכוי תיאבון? על ויטמינים ותוספות, על כוס הקפה שלנו – מה שבתוכה (מיתוס הקפאין, מיתוס הממתיקים המלאכותיים) ומה שלצידה (אפשרות שילוב עוגות ועוגיות בדיאטה). במהלך ההרצאה נראה סוגים שונים של תפריטים מאוזנים ותפריטי קיזוז.

אורך ההרצאה – 70 דקות. בסוף ההרצאה יינתן זמן לשאלות הקהל.

חמישים זה פלוס

תזונה בגיל 50 ומעלה. בהרצאה זו נדון בנושאים כגון מה העקרונות התזונתיים עליהם צריך להקפיד במיוחד בגיל זה, וגם - אילו מזונות גורמים לעייפות? מה משפר את הזיכרון? האם באמת דרושים תוספי מזון שונים? ואיך מקלים על העיכול? נראה מה זה בדיוק הכולסטרול ואיך אפשר להוריד אותו בדרכים תזונתיות, נבדוק איפה הוא נמצא וכיצד אפשר לשלב חמאה וגם גבינה צהובה אפילו בתפריט להפחתת שומני דם. נבדוק איך אפשר למנוע בקלות "בריחת סידן", ומה נחשב לתזונה בריאה. במהלך ההרצאה יודגמו תפריטי דיאטה מתאימים.

אורך ההרצאה – 70 דקות. בסוף ההרצאה יינתן זמן לשאלות הקהל.

תזונת ילדים

התזונה בילדות קובעת אם נהיה מבוגרים בריאים. מה ילדים צריכים לקבל בתזונתם על בסיס יום יומי ועל מה אפשר לוותר? האם חטיפי הבריאות באמת בריאים ומה עדיף מתוך דגני הבוקר? איזה ארוחת בוקר נחשבת לבריאה ואילו נשנושי ביניים מומלצים? על מה להקפיד שמכינים כריך לבית הספר, ומהי ארוחת צהריים שמספקת את כל דרישות הגוף? האם "פאסט פוד" הוא בהכרח "ג'אנק-פוד"?... על כל אלו ועל עוד הרבה, בנוסף לכמה מילים על תפקידנו כהורים כאחראיים הבלעדיים על בריאות הילדים.

אורך ההרצאה – 80 דקות. בסוף ההרצאה יינתן זמן לשאלות הקהל.

העצמה נשית

האם לנשים בכל גיל מתאימות אותן המלצות תזונתיות? ומדוע 95% מהנשים יעלו בחזרה במשקל? בהרצאה נדבר על חשיבות תזונה בריאה המותאמת לכל אחת באופן אישי, ננפץ מיתוסים, ונראה איך בוחרים מוצרים בריאים. נשמע אילו צירופי מזון יכולים לגרום לדיכוי תיאבון, על ויטמינים ותוספים, על קפה וקפאין, על ממתיקים מלאכותיים, וגם על הקשר בין כולסטרול לאסטרוגן (הורמון המין הנשי). במהלך ההרצאה נראה סוגים שונים של תפריטים מאוזנים ורשימות נשנושים.

אורך ההרצאה – 60 דקות. בסוף ההרצאה יינתן זמן לשאלות הקהל.